Galeria Rzeszów: Poziom +1 Lok 206B
al. Piłsudskiego 44, Rzeszów
ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ
tel. 17 777 18 55

Alma Harmony Dye-VL™ – NOWOŚĆ!

Usuwanie przebarwień Alma Dye VL™

Alma Harmony Dye-VL™ to innowacyjna technologia do usuwania przebarwień skóry bez ryzyka powikłań

Alma Harmony Dye-VL™ to inteligentny i bezpieczny laser, który sam rozpoznaje ilość nagromadzonej melaniny w naskórku i na tej podstawie dobiera odpowiednie wiązki światła. Dzięki trzem filtrom, które posiada Dye-VL, przepływ energii odbywa się selektywnie, czyli tylko do zmienionych komórek, omijając te zdrowe. Dodatkowo komfort Pacjenta w trakcie zabiegu zwiększa specjalny system chłodzenia umieszczony w głowicy.

 

Co to są przebarwienia skóry i skąd się biorą?

werwe

 

Przebarwienia skórne mogą wystąpić w różnym wieku, Naturalny barwnik skóry – melanina, występuje w naskórku i znajduje się w melanocytach. Ich nadmierna ilość prowadzić może do występowania zmian barwnikowych na skórze zewnętrznej, co widzimy w postaci plam i przebarwień.

Nadmierną produkcję melaniny w melanocytach nazywamy hiperpigmentacją.

W dzisiejszych czasach technologia może pomóc nam w usunięciu przebarwień, z czego najbardziej rekomendowane i bezpieczne są zabiegi laserowe. Nadprodukcja melaniny wiązać może się z różnymi czynnikami, do których zaliczamy: ciążę, hormony, promieniowanie słoneczne, wpływ miedzi, żelaza, złota i srebra. Przebarwienia nie tylko występują na zewnętrznej warstwie skóry, ale mogą być też skumulowane w naskórku, dlatego tak skuteczne w leczeniu hiperpigmentacji są wiązki światła emitowane przez lasery medyczne.

 

Na czym polega zabieg usuwania i redukcja przebarwień Dye-VL™?

Laserowa terapia Dye-VL zmian pigmentacyjnych, czyli plam i przebarwień, polega na przekazaniu wiązków światła laserowego w zmienione komórki, zawierające barwnik melaninę. Ulegają one zniszczeniu, a zdrowe komórki je zastępują, w wyniku czego struktura komórkowa odnawia się i skóra staje się widocznie jaśniejsza.

 

Dla kogo przeznaczone są zabiegi Dye-VL™?

Dla wszystkich osób, którym pojawily się nieestetyczne plamy skórne i przebarwienia.

 

Jak wygląda zabieg?

dfdf

Zabieg usuwania przebarwień skóry nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Przed zabiegiem przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną wykluczającą wszelkie przeciwwskazania. Jeśli Pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, wykonujemy dokumentację zdjęciową i dobieramy odpowiednie parametry lasera, które skutecznie zawalczą z przebarwieniem, a jednocześnie zagwarantują bezpieczeństwo.

Po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu, miejsce zabiegowe pokrywamy cienką warstwą żelu zabezpieczającego, następnie na oczy zakładamy specjalne okulary ochronne.  Przykładamy głowicę do skóry pacjenta. Po jej uruchomieniu oddajemy strzały a w skórę wprowadzane jest światło lasera, które  termicznie uszkadza komórki, w których jest zbyt dużo melaniny. Po zabiegu do skóry pacjenta przykładamy kompres chłodzący, w celu złagodzenia podrażnień i zaczerwienienia.

 

Jak wygląda skóra po zabiegu redukcji przebarwień skóry?

Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga zastosowania znieczulenia. Głowica wyposażona jest w system chłodzenia, który zapewnia minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu. Pacjent może odczuwać jedynie delikatne pieczenie i uczucie ciepła. Nie powoduje on także wyłączenia z codziennej aktywności. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak objawy te znikają po 2-3 dniach. Przebarwienie bezpośrednio po zabiegu ściemnieje i po kilku dniach zacznie się łuszczyć. Jest to naturalny proces i nie należy stosować w tym miejscu żadnych peelingów.

 

Ile trwa zabieg Alma Harmony Dye VL™ i jak często go powtarzamy ?

Zabieg trwa od 10-60 minut w zależności od obszaru, na którym wykonujemy zabieg. W przypadku zmian pigmentacyjnych w większości przypadków konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Schemat ich częstotliwości i ilości indywidualnie ustala kosmetolog – najczęściej jest to 1-6 procedur, w odstępach 4 tygodni(zależy od zmiany)

 

Jak skuteczne są zabiegi?

Skuteczne leczenie przebarwień uzależnione jest od rodzaju i nasilenia zmian. Może to być kuracja jednorazowa, powtarzana raz do roku, a także stały element terapii i pielęgnacji. Każdy Pacjent poddany zostaje indywidualnej ocenie i dobierany jest dla niego najlepszy plan leczenia. Pierwsze efekty często widoczne są już po pierwszym zabiegu. Najlepsze efekty laserowego usuwania przebarwień obserwujemy w przypadku zmian płytkich, do których zaliczamy: przebarwienia posłoneczne, piegi, ostudy, plamy wątrobowe, przebarwienia brodawek łojotokowych, plamy po kuracjach lekowych. Im dłużej utrzymujące się przebarwienia, tym cięższe do usunięcia i mogą wymagać dłuższego czasu prowadzenia terapii.

 

Efekty laserowego usuwania przebarwień skóry – nie tylko twarzy:

 

ere 3434 3423

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed rozpoczęciem terapii usuwania przebarwień skóry, należy zgłosić się do naszego specjalisty w celu kwalifikacji do zabiegu i omówienia planu zabiegowego.

 

Poza tym należy pamiętać o następujących kwestiach:

-6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami,

-na około 3 tygodnie przed każdym zabiegiem nie stosujemy kremów, maści z zawartością retinoidów, witaminy C oraz kwasów owocowych w miejscu zabiegu,

-2-3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło-uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek, herbatka typu figura,

-3 tygodnie – tyle wynosi minimalna przerwa po opalaniu się na słońcu, bądź w solarium,

-tydzień przed zabiegiem – w miejscu zabiegu – nie stosujemy peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących.

 

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Dla bezpieczeństwa i uzyskania jak najlepszych efektów zabiegowych należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń pozabiegowych.

-minimum 4 tygodnie po zabiegu nie wolno opalać się,

-bezwzględnie należy chronić skórę przed słońcem minimum przez 1 miesiąc po zabiegu stosując kremy z filtrem SPF np. Sesderma Repaskin foroprotektor SPF50,

-unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych przez okres 4-5 dni (wysiłek fizyczny, sauna, zmiany temperatur),

-makijaż: w przypadku uszkodzonego naskórka należy unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca przez ok. 1-2 dni po zabiegu, w pozostałych przypadkach makijaż można nałożyć następnego dnia po zabiegu.

 

Przez kilka dni po zabiegu (głównie po usuwaniu przebarwień skóry na twarzy):

nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu,

-nie wykonywać peelingów i innych zabiegów (zawsze po kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg laserowy),

-nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem,

-nie drażnić skóry w okolicy zabiegu.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

ciąża,

nowotwory,

aktywna opryszczka,

świeża opalenizna (również solarium),

kremy z retinolem, z witaminą A,

przyjmowanie leków światło-uczulających, retinoidów,

duża skłonność do przebarwień,

przyjmowanie ziół (nagietek),

stosowanie leków obniżającym krzepliwość krwi,

bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, padaczka, bliznowce,

depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem lub kremem do depilacji,

peeling,

aktywne infekcje skórne,

rozrusznik serca,

fotodermatozy,

choroby pęcherzowe skóry,

świeże zabiegi chirurgiczne.

 

UMÓW SIĘ NA ZABIEG LUB BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

 

logofoot

hr

al. Piłsudskiego 44, 35-001 Rzeszów
Galeria Rzeszów, Poziom +1 lok. 206B
tel. 17 777 18 55
e-mail: kontakt@instytuttwojstyl.pl

hr

Godziny Otwarcia:
pon. – pt. 10.00 – 21.00
sobota 10.00 – 21.00
niedziela 10.00 – 20.00

trasa

Imię i nazwisko (wymagane):

Adres email (wymagane):

Numer telefonu:

Temat:

Treść wiadomości:

Przepisz Kod:
captcha