Galeria Rzeszów: Poziom +1 Lok 206B
al. Piłsudskiego 44, Rzeszów
ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ
tel. 17 777 18 55

Peelingi Medyczne

peelingi medyczne 1Czym jest peeling lekarski?

Peeling medyczny polega na kontrolowanym, intensywnym złuszczeniu warstw naskórka mające na celu usunięcie zmian chorobowych lub wad kosmetycznych znajdujących się w naszym naskórku lub jednocześnie w naskórku i skórze właściwej. W odróżnieniu od tradycyjnego domowego peelingu pozwala rozprawić się z niemal wszystkimi problemami naszej skóry.

Jakie problemy skórne można rozwiązać przy jego zastosowaniu?

 

Peeling Migdałowy

Zabiegi szczególnie polecane są osobom o skórze wrażliwej, w przypadku której działanie innych kwasów (np. glikolowego) może być zbyt silne. Zabieg bardzo lubiany przez młodzież z trądzikiem bądź bliznami potrądzikowymi. Ma działanie rewitalizujące, bakteriobójcze i odbarwiające. Główne wskazania to trądzik i blizny potrądzikowe, skóra łojotokowa, przebarwienia hormonalne i pozapalne, piegi.

 

Peeling Pirogronowy

Jest stosowany głównie w trądziku w fazie aktywnej, trądziku różowatym, u osób z policytemią, kuperoza, łojotokowym zapaleniu skóry, keratozą trądzikową, dyskeratozą, hiperkeratozą, w redukcji blizn potrądzikowych, w przypadkach hiperpigmentacji pozapalnych i potrądzikowych, melazmie, chloazmie.

 

Peeling Salicylowy

Peeling chemiczny do leczenia trądziku zaskórnikowego i zapalnego. Synergistyczne działanie trzech czynnych składników wpływa na wyraĄną poprawę typowych zapalnych i niezapalnych zmian trądzikowych: zaskórników, krost i grudek. W efekcie uzyskuje się też wyraĄne zmniejszenie łojotoku oraz efekt wygładzenia skóry.

 

Peeling Glikolowy

Peeling zwalczający efekty procesu starzenia się skóry. Zawiera kwas glikolowy, który ma silne działanie złuszczające i pobudzające syntezę kolagenu oraz kilka składników odbarwiających. Sprawia, że drobne zmarszczki ulegają redukcji (szczególnie wokół ust i oczu), a w niektórych wypadkach zanikowi. Główne wskazania do jego zastosowania to starzenie się skóry oraz zaburzenia pigmentacji.

 

Peeling Retises CT

Peeling dwufazowy do skóry dojrzałej, matowej, z dużą ilością zmarszczek i plam barwnikowych na twarzy, dłoniach i
dekolcie, trądziku i blizn potrądzikowych, zaburzeń łojotokowych i zmian posłonecznych. Najpierw aplikuje się witaminę C, a następnie nakłada maskę z retinolem i kwasem mlekowym. W efekcie usuwa się martwe komórki naskórka, stymuluje odnowę komórkową i syntezę białek, zwiększa poziom nawilżenia.

 

Kwas Trójchlorooctowy (TCA)

Jest jednym z najskuteczniejszych peelingów w przypadku zanikowych blizn potrądzikowych, drobnych zmarszczek, posłonecznego uszkodzenia skóry oraz przebarwień.

 

Po peelingu TCA:
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, napięta. Po 2-3 dniach skóra zmienia barwę na brązową, pojawia się uczucie posiadania skorupki na twarzy, następnie przez kolejne 3-4 dni dochodzi do powolnego złuszczania naskórka. Nie wolno zdrapywać płatów złuszczającego się naskórka – sprzyja to powstawaniu przebarwień i blizn.

 

Co będziesz odczuwać w trakcie i po zabiegu?

Procedura wykonania zabiegu peelingu medycznego jest bezbolesna. W końcowym etapie zabiegu można odczuwać pieczenie bądź szczypanie skóry. W ciągu kilku godzin po zabiegu może pojawić się niewielki rumień i uczucie mocnego napięcia i ściągania skóry. Po kilku dniach zaczyna się ona naturalnie złuszczać – w tym czasie nie należy stosować żadnych kosmetyków ścierających i przeprowadzać innych profesjonalnych peelingów. Można natomiast wykonywać standardowy makijaż.

 

Jakie zapewnia efekty?

Dzięki działaniu peelingów uzyskuje się poprawę stanu naskórka, a w wypadku peelingów średnich i głębokich również poprawę stanu skóry właściwej. W wyniku zabiegu jest ona bardziej gładka i elastyczna, zmarszczki zostają spłycone, a rozszerzone pory i zaskórniki usunięte.

 

Oprócz składników złuszczających, peelingi medyczne zawierają także inne substancje czynne, będące w stanie współdziałać z aktywnością kwasów. Redukują one nadmierne rogowacenie, pomagają usunąć przebarwienia, regulują wydzielanie łoju oraz mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny. Dla każdego problemu istnieje odpowiednio dobrany preparat.

 

Jak często należy powtarzać procedurę?

Peelingi medyczne wykonywane są według wskazań lekarza wykonującego zabieg. Ilość zabiegów w serii uzależniona jest od charakteru problemu i potrzeb pielęgnacyjnych pacjenta. Zazwyczaj zabiegi wykonuje się co 7-14 dni przez okres 1-3 miesięcy.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Na kilka dni przed zabiegiem należy odstawić silnie działające kremy np. z siarką, retinolem lub tlenkiem benzoilu. Skóra nie powinna być podrażniona, dlatego należy unikać produktów do depilacji (kremy, wosk). Mężczyźni nie powinni się golić na kilka godzin przed zabiegiem.

 

Na co zwracać uwagę po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać wysokich temperatur, intensywnych ćwiczeń i przez co najmniej miesiąc od ostatniego peelingu nie stosować kąpieli słonecznych (szczególnie ważne w przypadku osób o skłonnościach do przebarwień). Przez ten okres zalecane jest codzienne stosowanie kremów z filtrami (min SPF 30). Nie wolno stosować kremów z AHA przez okres 2 tygodni. Aby podtrzymać i efekt peelingu można stosować kremy z wit. C 2 x dziennie.

 

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

Przeprowadzenie zabiegu wykluczają: przewlekłe zakażenia wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne, przerwanie ciągłości skóry, atopowe i łojotokowe zapalenie skóry, choroby autoimmunologiczne oraz dermatoza ze stanem zapalnym. Ponadto do przeciwwskazań zalicza się obecność brodawek i znamion w miejscu poddanym zabiegowi, a także stosowanie retinoidów, fototerapię, ciążę i okres laktacji.

logofoot

hr

al. Piłsudskiego 44, 35-001 Rzeszów
Galeria Rzeszów, Poziom +1 lok. 206B
tel. 17 777 18 55
e-mail: kontakt@instytuttwojstyl.pl

hr

Godziny Otwarcia:
pon. – pt. 10.00 – 21.00
sobota 10.00 – 21.00
niedziela 10.00 – 20.00

trasa

Imię i nazwisko (wymagane):

Adres email (wymagane):

Numer telefonu:

Temat:

Treść wiadomości:

Przepisz Kod:
captcha