Odkryj razem z Nami świat relaksu i piękna.
Lipoliza Inekcyjna
Na czym polega zabieg i dla kogo jest przeznaczony?
Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem pozwalającym na eliminację depozytów tkanki tłuszczowej, bez ingerencji chirurgicznej. Nie jest to metoda odchudzania całego ciała, a jedynie zabieg modelujący wybrane obszary.
Zabieg przeznaczony jest dla osób stosunkowo szczupłych z niewielkim, lokalnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, którego nie można pozbyć się przy pomocy intensywnych ćwiczeń i diety.
Jak działa zabieg?
Zabieg polega na iniekcji do tkanki tłuszczowej małych ilości fosfatydylocholiny, która przenika do wnętrza komórek tłuszczowych i powoduje rozpad trójglicerydów oraz wpływa na rozluźnienie połączeń błony komórkowej. Uwolniony tłuszcz jest transportowany układem limfatycznym i krwionośnym do wątroby, a następnie usuwany w procesach fizjologicznych z organizmu.
Jakie okolice ciała można poddać zabiegowi?
Zabieg może być wykonywany na twarzy, można zlikwidować tzw. drugi podbródek, oraz na ciele – na powierzchni ud, kolan, brzucha, pośladkach i biodrach.
Jak wygląda zabieg?
Fosfatydylocholina może być wstrzykiwana w głąb tkanki tłuszczowej metodą wielu nakłuć, w której wybrana powierzchnia zabiegowa poddawana jest serii zastrzyków – nakłucia są prawie bezbolesne i wykonywane cieniutką igłą w małych odstępach lub metodą wachlarza, w której wykonujemy pojedyncze wkłucie i rozprowadzamy roztwór fosfatydylocholiny długą igłą, w określonym obszarze.
Jakie efekty uboczne występują po zabiegu?
Po iniekcji pojawiają się typowe dla tego zabiegu objawy w postaci obrzęku, zaczerwienienia, miejscowej bolesności, świądu, mrowienia. W miejscach iniekcji mogą pojawić się również niewielkie siniaki. Objawy te najczęściej ustępują po kilku dniach.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
-ciąża
-choroby autoimmunologiczne,
-ciężkie choroby wątroby i nerek,
-zła krzepliwość krwi,
-zaburzenia miesiączkowania,
-ostre infekcje.