Jeśli dotychczasowe działanie, nie zakończyło się sukcesem, być może warto pomyśleć o profesjonalnej diagnostyce i leczeniu włosów oraz skóry głowy w Gabinecie Trychologicznym.
Kim jest Trycholog?
Trycholog jest to specjalistą zajmującym się skórą głowy i włosami. Można go potocznie okeślić mianem „lekarza od włosów”. Głównym zadaniem trychologa jest dokladna analiza skóry głowy, ustalenie przyczyn występowania problemów na skórze i wlosach, dobranie indywidualnej pielęgnacji na skórę i włosy. Wszystko jest poprzedzone dokładnym wywiadem dotyczącym włosów, stylu życia pacjenta, używanych kosmetyków, leków oraz ustaleniem możliwych przyczyny danego problemu. Trycholog dobiera odpowiednie produkty dopasowane do konkretnego problemu oraz jeżeli to wymagane proponuje specjalistyczne zabiegi, wykonywane w naszym gabinecie trychologicznym. Trycholog daje również wskazówki jakie badania wykonać, zwraca szczególną uwagę na dietę, a także uczy jak odpowiednio dbać o włosy aby były zdrowe i pięknie.
Kiedy należy udać się do trychologa?
Trychologa warto odwiedzić, gdy zaobserwujemy zmiany na skórze głowy (np. suche płatki łupieżu, zbierającą się oleistą substancję za paznokciami po wcześniejszym podrapaniu się po głowie, zaczerwienienie, skupiska krostek). Również wtedy, kiedy pojawia się problem ze swędzącą skórą głowy bądź uczuciem jej nadmiernego ściągnięcia. Również w sytuacji, gdy zaobserwujemy zmiany w ilości wypadających włosów i w przypadku stanów zapalnych skóry głowy.
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO WIZYTY U TRYCHOLOGA?
1. W dniu wizyty nie zaleca się mycia włosów i stosowania produktów do stylizacji włosów jak: lakier, pianka, puder i inne.
2. Warto zabrać ze sobą aktualne badania laboratoryjne:
badania ogólne: morfologia OB, opcjonalnie: witamina B12, żelazo, ferrytyna, badania tarczycy (TSH, FT3 i FT4, opcjonalnie: anty-TPO i anty-TG), badania hormonalne: progesteron, kortyzol, wolny testosteron, estrogen
3. Należy przygotować spis stosowanych produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów (szampony, pianki, lakiery itp.)
4. Należy zabrać ze sobą spis stosowanych leków w ciągu ostatniego roku (antybiotyki, leki stosowane codziennie, kuracje hormonalne)
5. Warto pomyśleć o sposobie żywienia, sytuacjach stresujących i ilości snu w ostatnim czasie
6. Należy zastanowić się od kiedy występuje dany problem
Serdecznie Zapraszamy na wizytę konsultacyjną na której dowiecie się szczegółowych informacji na temat problemu z jakim się borykacie. Nasz TRYCHOLOG dobierze odpowiednią kurację aby w jak najkrótszym czasie przyniosła oczekiwane efekty.