MESO SKIN

Keratynowe Prostowanie Włosów
20 stycznia 2021
MEZOTERAPIA GŁOWY
20 stycznia 2021

Urządzenie do mezoterapii Meso Skin może bardzo efektywnie pobudzać metabolizm za sprawą zwiększania współczynnika wchłaniania przezskórnego, a także dostarczania substancji odżywczych do tkanki podskórnej. Dodatkowo, dzięki intensywnemu nawilżaniu skóry, pozwala zwalczyć problem jej przesuszenia. Opisywane urządzenie do mezoterapii umożliwia również zwalczanie zmarszczek, problemów z ziemistą skórą, a także innych problemów skórnych.
W Meso Skin wykorzystano technologię EPM, czyli ElectroPoration Microchip. Umożliwia ona pokonanie bariery ochronnej skóry poprzez tworzenie mikrokanalików. W ten sposób przenikanie substancji aktywnych w głębokie warstwy naskórka a także skóry właściwej jest niezwykle ułatwione. Urządzenie do gabinetów trychologicznych Meso Skin pobudza tkankowy metabolizm, zwiększa mikro cyrkulację, a także przepuszczalność naczyń włosowatych i krwionośnych. Tym samym możliwa jest reorganizacja komórek skóry, prowadząca do opóźniania efektów starzenia.

Zasady działania urządzenia do mezoterapii
Urządzenie do mezoterapii Meso Skin opiera swoje działanie na dwóch zasadach – transepidermalnym mikroprocesorowaniu skóry, a także elektropolacji. To właśnie one sprawiają, że mezoterapia wykonana z użyciem Meso Skin przynosi widoczne efekty.

Transepidermalne mikroprocesorowanie skóry
Transepidermalne mikroprocesorowanie skóry jest wykorzystywane przez urządzenie Meso Skin z uwagi na bazowanie na metodzie leczenia mezoterapią. Tym samym takie substancje odżywcze, jak kwas hialuronowy, przeciwstarzeniowy, czy też wybielający, lub inne, są wprowadzane przez urządzenie bezinwazyjnie do mezodermy. Po tym, jak już składniki odżywcze zostaną wchłonięte, urządzenie do mezoterapii pobudza krążenie naczyń włosowatych, a także przyspiesza metabolizm komórek i przeciwdziała ich starzeniu. Dodatkowo też usuwa zmarszczki i poprawia kondycję skóry przesuszonej. Transepidermalne mikroprocesorowanie leczy też skórę ziemistą, a także inne problemy skórne. Głębokość przenikania w tym przypadku to naskórkowa warstwa podstawowa, czyli od 0,1 do 0,15 mm.

Elektroporacja
Elektroporacja – dzięki zastosowaniu chwilowego impulsu elektrycznego (us-ms) tworzą się tymczasowe kanały wodno – lipidowe. Odwracalne kanały wodno – lipidowe zwiększają przepuszczalność błony komórkowej, umożliwiając przenikanie cząsteczek hydrofilowych w głębokie warstwy skóry i tym samym dostarczenie na odpowiednią głębokość substancji odżywczych. Głębokość penetracji w przypadku elektroporacji, to skóra właściwa 0,3-0,8 mm.

Urządzenie do mezoterapii Meso Skin nie powoduje skutków ubocznych. Wykorzystanie go gwarantuje przyjemny i bezbolesny zabieg.
Meso Skin to urządzenie do mezoterapii na wskroś innowacyjne. Wtłacza substancje aktywne wgłąb skóry bezigłowo, a zabiegi nie powodują skutków ubocznych. Nie generują również bólu, więc pacjenci w czasie zabiegów czują się komfortowo. Czego nie można powiedzieć o tradycyjnej mezoterapii, która wykorzystuje igły, a więc nie obywa się bez zaczerwienienia i obrzęku skóry głowy.