Peeling skóry głowy
Skóra głowy również potrzebuje systematycznego oczyszczania i złuszczania, aby mogła funkcjonować w prawidłowy sposób.Jeśli mamy problemy ze skórą głowy, takie jak: łojotok, ŁZS, swędzenie czy łupież. Peeling skóry głowy powinien być wykonywany raz w tygodniu . Oczywiście peeling skóry głowy rekomendowany jest także osobom, które nie mają problemów ze skórą i wypadaniem włosów w celu utrzymania dobrej kondycji i równowagi skóry głowy.
Peeling stosować mogą zarówno kobiety jak i mężczyźni, jako profilaktyczne oczyszczanie skóry głowy, a w przypadku problemów ze skórą i włosami w celu przygotowania skóry na przyjęcie składników odżywczych i substancji aktywnych znajdujących się w preparatach trychologicznych.
Podczas wykonywania peelingu usuwane są wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się na skórze głowy i zatykające mieszki włosowe. Są to głównie: nadmiar zrogowaciałego naskórka, sebum i pot , które tworzą tzw. warstwę krystalizacji – tłustą warstwę zalegającą na skórze.Oprócz warstwy krystalizacji peeling usuwa pozostałości preparatów pielgnacyjnych i stylizacyjnych stosowanych każdego dnia.
Towarzyszący peelingowi masaż wraz ze składnikami aktywnymi peelingu zwiększa mikrokrążenie w skórze głowy, dotlenia ją i odżywia mieszki włosowe. W efekcie skóra lepiej wchłania preparaty regeneracyjne, hamujące wypadanie i stymulujące wzrost włosów. Dlatego też peeling do skóry głowy jest niezbędny w kuracjach trychologicznych oraz przed zabiegiem mezoterapii.
Odpowiednio dobrany preparat z pewnością poradzi sobie z łupieżem, swędzeniem lub nadmiernym przetłuszczaniem. Wykonanie peelingu pozostawia przyjemne uczucie świeżości i lekkości na skórze głowy.