Masaż bambusami

Zmieniając Twoje ciało zmienimy Twoje życie.


Masaż bambusami


Masaż bambusami to orientalny, relaksacyjny masaż wykonywany za pomocą pałeczek bambusa, które są rolowane po ciele.
Szczególnie polecany na przemęczone i spięte mięśnie. Podczas masażu bambusami odczuwamy głębokie odprężenie i likwidację napięć.

Ciało odzyskuje uczucie lekkości, a umysł stan absolutnego uspokojenia. Ponadto ruchy wykorzystywane w tym masażu mają korzystny wpływ na układ krążenia krwi i limfy, a tym samym usprawniają drenaż i regenerację tkanek. Szczególnie polecany w walce z cellulitem i zaburzeniami krążenia. Zabieg ten dostarcza pozytywnej energii, w dosłownym tego znaczeniu. Bogate w krzem pałeczki bambusowe to naturalne piezoelektryki, które dzięki pocieraniu i rolowaniu tworzą potencjał elektryczny. Osoby po takim masażu dostają zastrzyk energii i nabierają sił.

Pałeczki mają różne grubości i długości, gdyż są dostosowane do poszczególnych technik i wielkości ciała. Przed każdym zabiegiem są dokładnie myte i dezynfekowane. Masaż odbywa się przy odpowiedniej nastrojowej muzyce, zapalonych świecach i używany jest ciepły olej dający lepszy komfort w czasie zabiegu. Wszystkie techniki z wykorzystaniem bambusów przeplatane są masażem rąk.

Na początku masażu używa się pałeczek o większej średnicy, by przygotować większe obszary ciała. Następnie, wykorzystuje się pałeczki o mniejszej średnicy, które pozwalają na dokładniejszy masaż poszczególnych części ciała. Kolejnym etapem jest łączenie obu rodzajów bambusów przy bardzo energicznych i nieco mocniejszych ruchach w celu dotarcia i rozgrzania głęboko położonych partii mięśniowych. Na koniec należy wykonać delikatne muskanie najmniejszymi pałeczkami w celu wyciszenia pobudzonej wcześniejszymi ruchami skóry i mięśni.

Masaż bambusowy jest:
-Drenujący – stymuluje przepływ krwi i limfy,
-Relaksacyjny – odpręża i dostarcza nowych wrażeń,
-Modelujący – rzeźbi ciało i modeluje okrągłości.

Wpływ masażu na organizm:
-Usunięcie napięć,
-Uelastycznienie skóry,
-Uelastycznienie mięśni i ścięgien,
-Modelowanie sylwetki,
-Usprawnienie krążenia żylnego i limfatycznego,
-Odprężenie , regeneracja , rewitalizacja.

Wskazania do zabiegu:
-przemęczenie,
-stres,
-w walce z cellulitem, świetnie modeluje sylwetkę,
-zwłaszcza pośladki, uda oraz talię,
-zaburzenia krążenia,
-brak odpowiedniego dotlenienia organizmu,
-złe samopoczucie,
-bóle głowy, bóle pleców i bóle mięśni,
-dostarczą pozytywnej energii, w dosłownym tego znaczeniu.

Bambus jest rośliną bogatą w krzem. To naturalny piezoelektryk. Dzięki pocieraniu i rolowaniu tworzy się potencjał elektryczny. Nic więc dziwnego, że osoby po takim masażu czują się wręcz naładowane energią i nabierają siły.