Masaże Ajurwedyjskie

Zmieniając Twoje ciało zmienimy Twoje życie.


Masaże Ajurwedyjskie


Abhyanga
Abhyanga – czyli „namaszczanie”. Ajurwedyjski masaż relaksacyjny całego ciała ciepłym olejem sezamowym bądź ziołowym. Bardzo odpręża, wyrównuje energię. Oleje ajurwedyjskie wzmacniają system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkankę od wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników.

Udvartana
Wywodzący się z ayurvedy masaż silnie detoksykujący, polecany szczególnie przy cellulicie i skłonnościach do niego. Niezwykle skuteczny! Do masażu stosuje się proszki ziołowe, które miesza się z ciepłym olejem sezamowym. Zioła i zboża w składzie zawierają m.in. kwas krzemowy (jęczmień), witaminę C (agrest indyjski „amla”), która wzmacnia i poprawia napięcie tkanki. Zabieg udvartana pobudza krążenie krwi, wygładza nierówności skóry, działa jak peeling.

Jambira Pinda Sveda
Jambira Pinda Sveda – to tradycyjny masaż ajurwedyjski gorącymi stemplami wypełnionymi cytryną i wiórkami kokosowymi, zmieszanymi ze specjalnym olejem kokosowym. W ayurvedzie należy do rodzaju zabiegów napotnych (swedana) i redukujących (langhana). Masaż wykonany stemplami ma za zadanie redukcję tkanki tłuszczowej, oczyszczenie z toksyn, poprawienie stanu i napięcia skóry. Jest skutecznym zabiegiem pielęgnująco-regenerującym wspomagającym zwalczanie cellulitu. Stemple do masażu przygotowuje się tradycyjnie „na świeżo” przed zabiegiem.

Shirodhara
Shirodhara – to ayurvedyjski, ekskluzywny, głęboko odprężający masaż ciepłym olejem sezamowym lub ciepłym mlekiem z ziołami na „trzecie oko”, zwane inaczej „okiem mądrości” lub „wewnętrznym okiem”. Ten unikalny zabieg odczuwany jest przez klientów jako bardzo przyjemne, delikatne głaskanie lub kołysanie.

Dodatkowo wykonany ręczny masaż (namaszczenie) głowy, dekoltu, ramion, pleców wzmacnia efekt zabiegu Shirodhara jest prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych i najważniejszych zabiegów ajurwedyjskich. Umiejętnie przeprowadzony zabieg (odpowiedni rytm, dobór oleju) pozwala na przeżycie niezwykle głębokiego relaksu, osiągnięcie wewnętrznego spokoju, harmonii i dystansu, w celu mobilizacji organizmu do samoregulacji. Zabieg skuteczny jest głównie przy dolegliwościach neurowegetatywnych i zmęczeniu.