Laserowe usuwanie przebarwień

Odkryj razem z Nami świat relaksu i piękna.


Laserowe usuwanie przebarwień

Alma Harmony Dye-VL™ to innowacyjna technologia do usuwania przebarwień skóry bez ryzyka powikłań
Alma Harmony Dye-VL™ to inteligentny i bezpieczny laser, który sam rozpoznaje ilość nagromadzonej melaniny w naskórku i na tej podstawie dobiera odpowiednie wiązki światła. Dzięki trzem filtrom, które posiada Dye-VL, przepływ energii odbywa się selektywnie, czyli tylko do zmienionych komórek, omijając te zdrowe. Dodatkowo komfort Pacjenta w trakcie zabiegu zwiększa specjalny system chłodzenia umieszczony w głowicy.

Co to są przebarwienia skóry i skąd się biorą?
Przebarwienia skórne mogą wystąpić w różnym wieku, Naturalny barwnik skóry – melanina, występuje w naskórku i znajduje się w melanocytach. Ich nadmierna ilość prowadzić może do występowania zmian barwnikowych na skórze zewnętrznej, co widzimy w postaci plam i przebarwień.
Nadmierną produkcję melaniny w melanocytach nazywamy hiperpigmentacją.
W dzisiejszych czasach technologia może pomóc nam w usunięciu przebarwień, z czego najbardziej rekomendowane i bezpieczne są zabiegi laserowe. Nadprodukcja melaniny wiązać może się z różnymi czynnikami, do których zaliczamy: ciążę, hormony, promieniowanie słoneczne, wpływ miedzi, żelaza, złota i srebra. Przebarwienia nie tylko występują na zewnętrznej warstwie skóry, ale mogą być też skumulowane w naskórku, dlatego tak skuteczne w leczeniu hiperpigmentacji są wiązki światła emitowane przez lasery medyczne.

Na czym polega zabieg usuwania i redukcja przebarwień Dye-VL™?
Laserowa terapia Dye-VL zmian pigmentacyjnych, czyli plam i przebarwień, polega na przekazaniu wiązków światła laserowego w zmienione komórki, zawierające barwnik melaninę. Ulegają one zniszczeniu, a zdrowe komórki je zastępują, w wyniku czego struktura komórkowa odnawia się i skóra staje się widocznie jaśniejsza.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi Dye-VL™?
Dla wszystkich osób, którym pojawily się nieestetyczne plamy skórne i przebarwienia.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg usuwania przebarwień skóry nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Przed zabiegiem przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną wykluczającą wszelkie przeciwwskazania. Jeśli Pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, wykonujemy dokumentację zdjęciową i dobieramy odpowiednie parametry lasera, które skutecznie zawalczą z przebarwieniem, a jednocześnie zagwarantują bezpieczeństwo.
Po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu, miejsce zabiegowe pokrywamy cienką warstwą żelu zabezpieczającego, następnie na oczy zakładamy specjalne okulary ochronne. Przykładamy głowicę do skóry pacjenta. Po jej uruchomieniu oddajemy strzały a w skórę wprowadzane jest światło lasera, które termicznie uszkadza komórki, w których jest zbyt dużo melaniny. Po zabiegu do skóry pacjenta przykładamy kompres chłodzący, w celu złagodzenia podrażnień i zaczerwienienia.

Jak wygląda skóra po zabiegu redukcji przebarwień skóry?
Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga zastosowania znieczulenia. Głowica wyposażona jest w system chłodzenia, który zapewnia minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu. Pacjent może odczuwać jedynie delikatne pieczenie i uczucie ciepła. Nie powoduje on także wyłączenia z codziennej aktywności. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak objawy te znikają po 2-3 dniach. Przebarwienie bezpośrednio po zabiegu ściemnieje i po kilku dniach zacznie się łuszczyć. Jest to naturalny proces i nie należy stosować w tym miejscu żadnych peelingów.

Ile trwa zabieg Alma Harmony Dye VL™ i jak często go powtarzamy ?
Zabieg trwa od 10-60 minut w zależności od obszaru, na którym wykonujemy zabieg. W przypadku zmian pigmentacyjnych w większości przypadków konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Schemat ich częstotliwości i ilości indywidualnie ustala kosmetolog – najczęściej jest to 1-6 procedur, w odstępach 4 tygodni(zależy od zmiany)

Jak skuteczne są zabiegi?
Skuteczne leczenie przebarwień uzależnione jest od rodzaju i nasilenia zmian. Może to być kuracja jednorazowa, powtarzana raz do roku, a także stały element terapii i pielęgnacji. Każdy Pacjent poddany zostaje indywidualnej ocenie i dobierany jest dla niego najlepszy plan leczenia. Pierwsze efekty często widoczne są już po pierwszym zabiegu. Najlepsze efekty laserowego usuwania przebarwień obserwujemy w przypadku zmian płytkich, do których zaliczamy: przebarwienia posłoneczne, piegi, ostudy, plamy wątrobowe, przebarwienia brodawek łojotokowych, plamy po kuracjach lekowych. Im dłużej utrzymujące się przebarwienia, tym cięższe do usunięcia i mogą wymagać dłuższego czasu prowadzenia terapii.

Jak przygotować się do zabiegu?
Przed rozpoczęciem terapii usuwania przebarwień skóry, należy zgłosić się do naszego specjalisty w celu kwalifikacji do zabiegu i omówienia planu zabiegowego.

Poza tym należy pamiętać o następujących kwestiach:
-6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami,
-na około 3 tygodnie przed każdym zabiegiem nie stosujemy kremów, maści z zawartością retinoidów, witaminy C oraz kwasów owocowych w miejscu zabiegu,
-2-3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło-uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek, herbatka typu figura,
-3 tygodnie – tyle wynosi minimalna przerwa po opalaniu się na słońcu, bądź w solarium,
-tydzień przed zabiegiem – w miejscu zabiegu – nie stosujemy peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących.

Jak dbać o skórę po zabiegu?
Dla bezpieczeństwa i uzyskania jak najlepszych efektów zabiegowych należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń pozabiegowych.
-minimum 4 tygodnie po zabiegu nie wolno opalać się,
-bezwzględnie należy chronić skórę przed słońcem minimum przez 1 miesiąc po zabiegu stosując kremy z filtrem SPF np. Sesderma Repaskin foroprotektor SPF50,
-unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych przez okres 4-5 dni (wysiłek fizyczny, sauna, zmiany temperatur),
-makijaż: w przypadku uszkodzonego naskórka należy unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca przez ok. 1-2 dni po zabiegu, w pozostałych przypadkach makijaż można nałożyć następnego dnia po zabiegu.

Przez kilka dni po zabiegu (głównie po usuwaniu przebarwień skóry na twarzy):
–nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu,
-nie wykonywać peelingów i innych zabiegów (zawsze po kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg laserowy),
-nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem,
-nie drażnić skóry w okolicy zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
-ciąża,
-nowotwory,
-aktywna opryszczka,
-świeża opalenizna (również solarium),
-kremy z retinolem, z witaminą A,
-przyjmowanie leków światło-uczulających, retinoidów,
-duża skłonność do przebarwień,
-przyjmowanie ziół (nagietek),
-stosowanie leków obniżającym krzepliwość krwi,
-bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, padaczka, bliznowce,
-depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem lub kremem do depilacji,
-peeling,
-aktywne infekcje skórne,
-rozrusznik serca,
-fotodermatozy,
-choroby pęcherzowe skóry,
-świeże zabiegi chirurgiczne.

UMÓW SIĘ NA ZABIEG LUB BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ