Depilacja Laserowa VECTUS™

Odkryj razem z Nami świat relaksu i piękna.


Depilacja Laserowa VECTUS™


Nagroda Prix de Beauté dla lasera Vectus
Jesteśmy bardzo dumni i jest nam niezmiernie miło poinformować o nagrodzie Prix de Beauté 2013 jaką zdobył laser diodowy Vectus™ Palomar. Statuetka przyznana została przez czytelniczki magazynu Cosmopolitan w kategorii „Odkrycie Roku”. Nagroda Cosmopolitan Prix de Beauté jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w branży kosmetycznej w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i w Polsce.

Dlaczego warto wybrać Laser Diodowy Vectus™?
Firma Palomar Medical Technologies 15 lat temu stworzyła laser diodowy, który do dziś uważany jest za złoty standard trwałego usuwania owłosienia. Od tego momentu naukowcy Palomar pracowali nad udoskonaleniem technologii lasera diodowego.
W rezultacie powstał Vectus™, jedyny laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze 8 Skintel™.
Skuteczność technologii została potwierdzona certyfikatem FDA.

Co wyróżnia Laser Diodowy Vectus™?
Laser medyczny Vectus™ wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™.
Przed wykonywanym zabiegiem depilacji laserowej czytnik przykładany jest do skóry pacjenta miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie odczytu dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu zabieg jest skuteczniejszy i bardzo bezpieczny.

Skintel posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność.
Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem wpływającym na skuteczność zabiegu jest opatentowana technologia Photon RecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Tym samym, energia emitowana przez laser wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury radykalnie wzrasta.
Bardzo wysoki komfort zabiegu zapewnia zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact CoolingSM, Które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie procedury jest minimalna, a jej komfort znacznie wzrasta.
Laser diodowy Vectus jest najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać epilację dużych powierzchni w zaledwie kilka minut. Wyższa skuteczność lasera diodowego Vectus™ w stosunku do wiodącej technologii rynkowej została potwierdzona niezależnymi badaniami klinicznymi.

Jak wygląda zabieg usuwania owłosienia Laserem Vectus™?
Vectus™ jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaje zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji).
Przed zabiegiem czytnik Skintel™ przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie.
Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu.;-p>
Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia. W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica.
Głowica przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła. Głowica zakończona jest grubą warstwą szkła szafirowego, które ma właściwości chłodzące. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort.
Czego powinienem się spodziewać po zabiegu urządzeniem Vectus i ile razy należy go powtórzyć, aby uzyskać efekt zupełnie gładkiej skóry na zawsze?
Po zabiegu skóra może byc delikatnie zaczerwieniona.
Po zabiegu nie powinno korzystać się z sauny, solarium, brać gorących kąpieli.

Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 4 do 6 zabiegów w następujących przerwach:
• twarz – 4 tyg,
• ramiona – 4-6 tyg,
• bikini – 4-6 tyg,
• plecy – 8 tyg,
• nogi – 8 tyg.

Przeciwwskazania:
-świeża opalenizna
-ciąża
-przerwana ciągłość naskórka
-epilepsja
-leki, zioła fotouczulające
-terapia retinoidami
-przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
-łuszczyca, bielactwo
-cukrzyca
-bliznowce
-aktywne infekcje skórne
-rozrusznik serca
-świeże zabiegi chirurgiczne