Mezoterapia Igłowa

Odkryj razem z Nami świat relaksu i piękna.


Mezoterapia Igłowa


Nazwa mezoterapia w dosłownym tłumaczeniu oznacza leczenie mezodermy. Po próbach zastosowania w medycynie, metodę tę wprowadzono do dermatologii estetycznej. Rozwinięto różne techniki nastrzykiwań, różniące się głębokością i kątem, pod jakim podaje się substancje.

Aplikowane dawki są niewielkie i stosowane bezpośrednio w miejscu, w którym chcemy uzyskać efekt.

Mezoterapię igłową stosuje się na całym ciele: na twarzy, szyi, dekolcie, pośladkach, udach, brzuchu oraz także na skórze owłosionej głowy. Zabiegi wykonuje lekarz za pomocą odpowiednio dobranej igły i strzykawki lub specjalnie do tego celu przeznaczonego pistoletu. Do zabiegów stosuje się mieszaniny substancji leczniczych rewitalizujących i regenerujących zwane koktajlami.

W zabiegu stosuje się substancje odżywiające włosy, krzemionki, kompleksy multiwitaminowe, do walki cellulitem koktajle zawierające kofeinę, wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny, l-karnitynę, wyciąg z karczocha. Do zabiegów używa się kwasu hialuronowego, krzemionki organicznej i kompleksów multiwitaminowych, stymulujących metabolizm komórek i zwiększających syntezę kolagenu oraz elastyny.

Zabiegi stosuje się w serii, jeden zabieg co dwa tygodnie przez dwa miesiące, a później dla podtrzymania efektu jeden zabieg co dwa-trzy miesiące, do pół roku, w zależności od potrzeb. Zabieg mezoterapii igłowej najlepiej przeprowadzać zimą lub wczesną wiosną.

Przed poddaniem się zabiegowi można wcierać w zmienione witaminę K, w celu uszczelnienia naczyń krwionośnych i zapobieganiu krwawieniom wewnętrznym, natomiast 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić aspirynę, a 1-2 godziny wcześniej można użyć preparatu znieczulającego . Nakłucia są niemal bezbolesne, ale po zabiegu mogą pozostać siniaki w miejscach, gdzie igła trafiła w naczynko krwionośne. Bezpośrednio po zabiegu pozostaje obrzęk i zaczerwienie, co jest reakcją na nakłucia. Ustępuje on po kilku dniach.

Przeciwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:
-alergia
-ciąża
-karmienie piersią
-cukrzyca
-stany zapalne na skórze np. opryszczka
-choroba nowotworowa
-stosowanie leków przeciwzakrzepowych
-skłonność do bliznowaceń
-skóra źle tolerująca iniekcje

Wskazanie do mezoterapii igłowej:
-cellulit, rozstępy
-modelowanie mięśni
-wzmocnienie mięśni
-zwiotczenie mięśni (twarz szyja)
-lifting
-zapobieganie wypadaniu włosów

Neauvia Hydro Deluxe

Terapia nawilżająca polegająca na wprowadzeniu w głąb skóry małych dawek substancji odżywczych To terapia nawilżająca, która działa w trzech wymiarach: nawilżania, odbudowy kolagenu i elastyny oraz ujędrnienia skóry. Zabieg polega na miejscowym iniekcyjnym wprowadzeniu w głąb skóry małych dawek substancji odżywczych tj. kwasu hialuronowego, aminokwasów oraz hydroksyapatytu wapnia.
Co to jest Neauvia Organic Hydro Deluxe?
Neauvia Organic Hydro Deluxe zawiera 18 mg/ml czystego kwasu hialuronowego, pozyskiwanego z Bacillus subtilis. Podanie mocno wiążącego wodę kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry powoduje jej uwodnienie. Podany kwas hialuronowy jest także bardzo silnym aktywatorem produkcji kolagenu. Preparat zawiera także 0,01% hydroksyapatytu wapnia, który stymuluje proces neokolagenezy. Po zastosowaniu preparatu poprawie ulega zarówno gęstość, jak i elastyczność skóry. Neauvia Hydro Deluxe zawiera także aminokwasy stanowiące główne komponenty do produkcji kolagenu. Ponadto dodatek tych dwóch składowych białka tkanki łącznej, sprawia, że otrzymany efekt estetyczny jest długotrwały, a jakość skóry i jej nawilżenie zdecydowanie lepsze.

Zalety Neauvia Organic Hydro Deluxe:
wysokie stężenie HA zapewniające doskonałe nawilżenie
poprawa gęstości skóry dzięki zawartości hydroksyapatytu wapnia
regeneracja, korekcja zmarszczek powierzchniowych
widoczna poprawa jakości skóry
wyjątkowe bezpieczeństwo dzięki ultraczystości HA
Wskazania do zabiegu Neauvia Hydro Deluxe
wiotka i odwodniona skóra
obniżone napięcie skóry
drobne linie i zmarszczki
fotouszkodzenia
blizny potrądzikowe

Efekty:
długotrwale nawilżona i nawodniona skóra
poprawa jędrności, sprężystości i elastyczności skóry
skóra jest pełna naturalnej witalności i świeżości
uruchamia proces produkcji nowego kolagenu oraz odbudowuje uszkodzone włókna kolagenowe
Przeciwwskazania do zabiegu
ciąża
karmienie piersią
choroby o podłożu autoimmunologicznym
stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
choroby nowotworowe
Jak wygląda zabieg?
Zabieg przeprowadzany jest przez wyspecjalizowanego kosmetologa w znieczuleniu miejscowym, (krem znieczulający) i przypomina klasyczną mezoterapię– seria drobnych, precyzyjnych iniekcji preparatu w bardzo małych dawkach, pozwala na jego równomierne rozmieszczenie w skórze.
Dzięki temu powierzchnia skóry jest odżywiana i rewitalizowana równomiernie i dogłębnie.

Po zabiegu
Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania zaczerwienienie, pieczenie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Wszystkie powyższe objawy nie wymagają interwencji lekarza, gdyż ustępują samoistnie w ciągu kilku minut po zabiegu lub maksymalnie w ciągu 3-7 dni Neauvia Organic Hydro Deluxe Man

Opis produktu
Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych, zdolny znacząco poprawiać jakość skóry. Jej celem jest dostarczenie substancji aktywnych bezpośrednio do skóry i jej natychmiastowe nawilżenie. Powodzenie zabiegu zależy w dużej mierze od jakości zastosowanego produktu i powtarzalności sesji. Neauvia Hydro Deluxe zawiera 18 mg/ml czystego kwasu hialuronowego, pozyskiwanego z Bacillus subtilis. Tak wysokie stężenie pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty, widoczne już od pierwszego zabiegu. Preparat zawiera także 0,01% hydroksyapatytu wapnia, który dodatkowo pobudza produkcję kolagenu, poprawiając skuteczność terapii. Do osiągnięcia optymalnych rezultatów wystarcza zazwyczaj seria 4 zabiegów przeprowadzonych w odstępach 3 tygodni. Chcąc zapewnić długotrwały rezultat, pod koniec serii warto zaoferować pacjentowi przeprowadzenie zabiegu uzupełniającego, który powinien być wykonany po upływie sześciu miesięcy.

Zalety

Wysokie stężenie HA zapewniające doskonałe nawilżanie
Poprawa gęstości skóry dzięki hydroksyapatytowi
Regeneracja, korekcja zmarszczek powierzchownych
Widoczna poprawa jakości skóry
Wyjątkowe bezpieczeństwo dzięki pozyskiwaniu HA z Bacillus subtilis

Wskazania: Nawilżanie, rewitalizacja, stymulacja produkcji kolagenu

JALUROPRO
Stymulacja, nawilżenie, odżywienie skóry i poprawa wyglądu blizn dzięki terapii zastęczej czterema aminokwasami. JALUPRO to medyczna linia dwóch produktów do iniekcji stosowana w Europie już od ponad 15 lat. To aminokwasowa terapia zastępcza- kompleks czterech aminokwasów: glicyna, L-prolina i L-lizyna wzbogaconych o kwas hialuronowy zapewniająca prawidłowe funkcjonowanie komórek skóry. Kwas hialuronowy stymuluje skórę i dogłębnie ją nawilża a kompleks aminokwasowy doskonale odżywia fibroblasty odpowiedzialne za naturalną produkcję kolagenu oraz pozostałych białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry, zapewniając jej młody i zdrowy wygląd. JALUPROJALUPRO® Przywraca blask i elastyczność skórze oraz zapobiega utracie jej jędrności. Działa doskonale zarówno na skórę twarzy, jak i całego ciała. Redukuje zmarszczki i zapobiega degradacji kolagenu i elastyny. Poprawia wygląd blizn – także tych potrądzikowych, keloidów oraz rozstępów. Preparat JALUPRO® zawiera dwie ampułki, z których każda zawiera 100 mg aminokwasów (glicyna, prolina, leucyna, lizyna) oraz dwie fiolki, z których każda zawiera 30 mg kwasu. Łącznie jedno opakowanie to 6 ml preparatu do wykonania zabiegu. JALUPRO HMWJALUPRO® HMW To produkt, którego zadaniem jest bio-rewitalizacja szczególnych obszarów skóry, które są najbardziej narażone na powstawanie głębokich zmarszczek i bruzd – skóry szyi i dekoltu. Produkt przeznaczony do dojrzałej skóry lub mocno problematycznych obszarów. Preparat JALUPRO® HMW to 2,5 ml preparatu wysokocząsteczkowego kwasu i aminokwasów do wykonania zabiegu. Wskazania do zastosowania preparatu skóra z oznakami starzenia i fotostarzenia – głębokie zmarszczki skóra odwodniona i źle odżywiona – fałdy i bruzdy skóra poszarzała, pozbawiona blasku skóra cienka skóra mało elastyczna i mało napięta skóra wysuszona po zabiegach oraz leczeniu farmakologicznym u osób pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach u osób pracujących w sztucznym oświetleniu, przy ekranach komputerowych profilaktyka starzenia Zalety zabiegu namnażanie fibroblastów stymulacja syntezy kolagenu poprawa gęstości i elastyczności skóry przyspieszenie procesów gojenia przyspieszenie o 40% procesów zdrowienia po zabiegach inwazyjnych przywrócenie prawidłowego funkcjonowania skóry Jak wygląda zabieg? Przed wykonaniem zabiegu Pacjent jest znieczulany za pomocą specjalnego kremu. Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu podskórnie przy użyciu kaniuli lub cienkich, jednorazowych igieł odpowiedniego produktu JALUPRO. Preparat wstrzykuje się w niewielkich ilościach. Optymalne efekty uzyskuje się po wykonaniu 3-4 zabiegów w odstępach 7-10 dniowych. Przeciwwskazania Ciąża i karmienie piersią Nieuregulowana cukrzyca Choroby nowotworowe Choroby skórne (wirusowe, bakteryjne) w miejscu przeprowadzania zabiegu Alergie Infekcje wirusowe lub bakteryjne Przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych

AQASHINE BTX

Opis produktu:
Aquashine BTX to produkt nowej generacji, zapewniający kompleksowe rozwiązania w terapii przeciwstarzeniowej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Główną zaletą produktu jest jego wielopoziomowe działanie: stabilizuje aktywność mięśni w skórze, rozluźnia włókna mięśni mimicznych, powoduje wygładzenie skóry. Aquashine BTX aktywnie stymuluje regenerację i odnowę komórkową, poprawiając i nawilżając strukturę skóry. Preparat pomaga rozluźnić włókna mięśniowe w skórze oraz włókna mięśni mimicznych, które są zintegrowane ze skórą. Odbudowuje i regeneruje skórę poprzez stymulujące peptydy, które aktywnie regenerują i wypełniają przestrzeń międzykomórkową, poprawiając strukturę. Kwas hialuronowy występujący w dwóch wielocząsteczkowych postaciach, zapewnia szybkie nawilżenie skóry i przenikanie peptydów, czyli kompleksową rewitalizację skóry. Wspomaga również zdolność peptydów do penetracji oraz przedłuża ich działanie. Aquashine BTX wspiera kontrolę wszystkich procesów anabolicznych i katabolicznych w skórze. Zastosowanie Preparat stosowany w celu wygładzenia skóry przez rozluźnienie a także w celu odbudowy i regeneracji skóry twarzy. Stosowanie i efekty Tak samo, jak każdą mezoterapię, również tę, wykonuje się w seriach 3 zabiegów co 1 miesiąc, a następnie kontynuuje - 1 zabieg co cztery miesiące. Preparat zawiera Nieusieciowany kwas hialuronowy, całkowicie biodegradowalny w stężeniu 1,5%, Kompleks 7 peptydów: - Dekapeptyd-29, Oligopeptyd-62 - rozluźnienie mięśni w skórze - Acetyl Dekapeptyd-3 - synteza kolagenu - Oligopeptyd-24, Oligopeptyd-72 - odbudowa i regeneracja - Oligopeptyd-34, Oligopeptyd-51 - rozjaśnienie i rozświetlenie