TERMOLIFTING ZAFFIRO®

Odkryj razem z Nami świat relaksu i piękna.


TERMOLIFTING ZAFFIRO®Zaffiro® – szafirowa energia w walce z czasem…
Strona głównaKosmetologia profesjonalnaTermolifting – lifting bez skalpela… Spektakularne rezultaty bez użycia skalpela i długotrwałej rekonwalescencji? Dziś jest to możliwe dzięki termoliftingowi wykorzystującemu działanie promieniowania podczerwonego IR (ang. Infrared radiation) na tkanki skóry. Promieniowanie uruchamia reakcje termiczne w organizmie, w wyniku których skóra się regeneruje i napina – stąd nazwa termolifting. Właściwości biostymulacyjne i zdrowotne promieniowania podczerwonego IR są znane od dawna i mają szerokie zastosowanie w fizjoterapii, np. przy leczeniu bólów mięśniowych i stanów zapalnych. Zmniejszająca się z wiekiem w tkance łącznej ilość kolagenu i elastyny, postępująca wskutek nieprawidłowej aktywności fibroblastów (komórek odpowiedzialnych za ich tworzenie) jest jedną z przyczyn starzenia się skóry. Zaffiro pomaga odwrócić ten proces – ujędrnia skórę, minimalizuje zmarszczki bruzdy bez konieczności sięgania po metody inwazyjne. Zaffiro doskonale sprawdza się na całym ciele. Jest przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

TERMOLIFTING ZAFFIRO:

- redukuje zwiotczałą skórę na twarzy i szyi
- poprawia owal twarzy,
- podnosi opadające policzki
- spłyca bruzdy wargowo-nosowe
- wygładza zmarszczki,
- zwiększa napięcie i elastyczność skóry
- obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie
- likwiduje wiotkość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami
- poprawia skórę dekoltu i pozytywnie wpływa na wygląd opadających z wiekiem piersi
Dla osób między 25. a 35. rokiem życia jest zalecany jeden zabieg. Seria zabiegów (około 4) dla osób po 35. roku życia. Rekomenduje się powtórzenie sesji co 1,5 roku.
JAK DZIAŁA Zaffiro?
Zaffiro to jedyne urządzenie stosowane w medycynie estetycznej łączące działanie promieniowania podczerwonego z wodnym peelingiem i kamerą do diagnozowania kondycji skóry. Emitowane promieniowanie o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm) oddziałuje na głębokie warstwy skóry, podgrzewając je do temperatury 65°C, co powoduje, że włókna kolagenowe i elastynowe obkurczają się do pierwotnego rozmiaru. Skóra staje się zwarta i jędrna, za co między innymi odpowiadają włókna kolagenowe, oraz elastyczna i sprężysta, co jest rolą włókien elastynowych. Po zabiegu, dzięki pobudzeniu promieniowaniem podczerwonym fibroblastów wytwarzających kolagen, organizm zaczyna na nowo go produkować. Pełny efekt zabiegu jest widoczny po upływie 3-6 miesięcy.
Peeling wodny zaffiro złuszcza martwe komórki naskórka i wspomaga działanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Głowica zaffiro jest wyposażona w lampę InfraRed i termoelektryczny system chłodzenia kontaktowego. Zabieg termoliftingu urządzeniem zaffiro trwa około godziny. Nie jest uciążliwy ani bolesny – odczuwa się tylko delikatne ciepło.

TERMOLIFTING NIE JEST WSKAZANY DLA:
kobiet w ciąży
osób z chorobami nowotworowymi lub autoimmunologicznymi osób z otwartymi ranami i uszkodzeniami skóry, aktywnym trądzikiem, wirusowym zapaleniem skóry, opryszczką osób z chorobami tkanki łącznej
2-4 tygodnie wcześniej nie powinno się na obszarze zabiegowym stosować botoksu, wypełniaczy tkankowych, peelingów chemicznych, terapii IPL oraz laserowych. Nie należy także opalać się, zażywać doustnych preparatów z retinolem oraz leków i preparatów, które mogą wywołać uczulenie na światło (roacutane, tetracetlin, antydepresantów, dziurawca). Po termoliftingu zaleca się przyjmowanie witaminy
Czym jest termolifting Zaffiro®?
Lifting termiczny Zaffiro (thermolifting) jest określany jako przełomowy w nieinwazyjnym odmładzaniu skóry. Jego działanie bazuje na technologii promieniowania podczerwonego IR o długości fali 750-1800 nm. Jest idealny dla osób pragnących przywrócić elastyczność skóry, zniwelować zmarszczki bez ingerencji chirurgicznej. Zabieg zagęszcza skórę pacjentów bezboleśnie i na długi okres dzięki stymulacji włókien kolagenu.

Z reguły koncentrujemy się na młodym wyglądzie twarzy, szyi i dekoltu. A przecież są inne partie ciała, które z wiekiem czy wskutek ciąży lub szybkiej utraty wagi, również potrzebują wsparcia w postaci poprawy napięcia skóry. Odpowiedzią na to jest właśnie Zaffiro które skutecznie działa na wszystkie partie ciała, gdzie skóra potrzebuje ujędrnienia.

Dla kogo rekomendowane jest Zaffiro®?
Termolifting Zaffiro® został stworzony z myślą o wszystkich osobach, które myślą o poprawieniu kondycji skóry ciała i twarzy, niezależnie od wieku. Profilaktycznie – aby zapobiec procesowi starzenia się skóry – można go stosować już między 25 a 35 rokiem życia, ale wtedy z reguły nie wykonuje się więcej niż jednego zabiegu. Osobom, które ukończyły 35. rok życia, zalecana jest już seria zabiegów. Ponadto z zabiegów Zaffiro® korzystają kobiety po ciąży. Termolifting można wykonywać na skórze opalonej czy skórze z problemami naczyniowymi.
Jaka jest zasada działania ZAFFIRO®?
Zasada działania termoliftingu Zaffiro® opiera się na działaniu promieniowania podczerwonego IR o długości fali (750-1800 nm). Głowica urządzenia, które emituje promieniowanie, wykonana jest ze szlachetnego szkła szafirowego. Promieniowanie pozwala na rozgrzanie nawet głębokich warstw skóry do temperatury 65°C, a jednocześnie urządzenie zapewnia ochronne chłodzenie powierzchniowych warstw naskórka przed emisją IR, jak i po niej. Pogrzanie dolnych warstw skóry, które jej najważniejszą częścią zabiegu, ma na celu podrażnienie włókien kolagenowych. Obkurczają się one, a skóra wraca do swojego pierwotnego stanu. Staje się bardziej napięta i elastyczna, a dzięki temu sprawia wrażenie młodszej. Zanikają też zmarszczki lub stają się mniej widoczne, a efekty te można zaobserwować już w trakcie zabiegu (I ETAP). Rezultatem termoliftingu, tym razem długofalowym, jest również pobudzenie fibroblastów, które zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe. Ilość białka wzrasta nawet o 30%, co korzystnie wpływa na lifting skóry. Neokolagenogeneza, czyli proces tworzenia nowego kolagenu, postępuje stopniowo. Pełne rezultaty zabiegu można zobaczyć po 3–6 miesiącach (II ETAP).

Jak wygląda przebieg zabiegu?
Zabieg termoliftingu Zaffiro® składa się z kilku etapów. Na początku na te obszary ciała, które obejmuje zabieg, nakładany jest żel chłodzący. Będzie on chronił naskórek przed przegrzaniem i działaniem podczerwieni. Pomaga on także w prawidłowym prowadzeniu głowicy. Właściwa część zabiegu rozpoczyna się od schłodzenia skóry, która następnie podawana jest działaniu promieniowania IR. W trakcie trwania termoliftingu kolagen zostaje podgrzany, a wierzchnia warstwa skóry ponownie schłodzona.

Jak wygląda przebieg zabiegu?
I FAZA – schłodzenie skóry, które zapewnia ochronę naskórka przed poparzeniem i przygotowuje skórę do promieniowania IR,

II FAZA – podgrzanie kolagenu zawartego w skórze właściwej,

III FAZA – ponowne schłodzenie obszaru zabiegowego zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno.

Jak długo trwa zabieg Zaffiro®?
Termolifting zajmuje od 40 do 90 minut i jest uzależniony od tego, jaki obszar ciała obejmuje terapia. Termolifting Zaffiro® to zabieg bezpieczny, potwierdzony badaniami klinicznymi oraz certyfikatem CE.

Jak wygląda schemat terapii Zaffiro®?
Ilość zabiegów niezbędnych do osiągnięcia efektu zależy stanu skóry i jej jakości. Terapię rozpoczyna konsultacja ze specjalistą w celu oceny kondycji skóry i poznania wymagań pacjenta. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 6 zabiegów na twarz, szyję oraz do 8 na brzuch, ramiona, uda. U pacjentów z małym zaawansowaniem procesu starzenia może wystarczyć nawet 1 zabieg.

Jak postępować po zabiegu?
Po wykonaniu termoliftingu skóra może być zaróżowiana i rozgrzana, tak samo jak to zdarza się w przypadku delikatnego opalenia na słońcu. Nie ma jednak listy zaleceń czy przeciwwskazań, do których należy stosować się po wykonaniu zabiegu, od razu można powrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków.