Zamykanie naczynek Alma Dye VL™

Odkryj razem z Nami świat relaksu i piękna.


Zamykanie naczynek Alma Dye VL™


Alma Harmony Dye-VL™ to nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

Zamykanie naczynek jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie!
Laser Alma Harmony Dye-VL™ posiada inteligentny system rozpoznawania pigmentów w skórze. Wyposażony jest system chłodzący skórę w trakcie trwania zabiegu, co zapewnia Pacjentowi najwyższy poziom komfortu i niesamowitą skuteczność. Takie zabiegi są praktycznie bezbolesne, nie wymagają przebycia okresu rekonwalescencji, a Pacjent może szybko wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Na czym polega zabieg zamykania naczynek Dye-VL™?
Laserowa terapia Dye-VL™ zmian naczyniowych, czyli pajączków polega na przekazaniu związków światła laserowego w zmienione komórki, zawierające czerwone krwinki z hemoglobiną. Ulegają one zniszczeniu, a zdrowe komórki zastępują je, w wyniku czego struktura komórkowa odnawia się i skóra staje się widocznie piękniejsza w bardzo krótkim czasie.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi Dye-VL™?
Dla wszystkich zdrowych osób, które zauważyły u siebie nieestetyczne plamy skórne i zmiany naczyniowe. Zmiany takie przekształcać mogą się w groźne dolegliwości, jak trądzik różowaty lub rozszerzać się na inne partie ciała. Im szybsza ich redukcja, tym lepsze i trwalsze efekty. Wskazania do wykonania laserowego zabiegu laserem Alma Harmony Dye-VL™:
-Zmiany naczyniowe;
-Rumień;
-Rozszerzone naczynka;
-Naczyniaki płaskie;
-Naczyniaki gwieździste;
-Naczyniaki rubinowe;
-Trądzik różowaty;
-Rozszerzone pory.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Przed zabiegiem przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną wykluczającą wszelkie przeciwskazania. Jeśli Pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, wykonujemy dokumentację zdjęciową i dobieramy odpowiednie parametry lasera, które poradzą sobie z naczynkiem lub rumieniem, a jednocześnie zagwarantuje bezpieczeństwo.
Po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu, miejsce zabiegowe pokrywamy cienką warstwą żelu zabezpieczającego, następnie na oczy zakładamy specjalne okulary ochronne. Przykładamy głowicę do skóry Pacjenta. Po jej uruchomieniu oddajemy strzały. a w skórę wprowadzane jest światło lasera, które termicznie uszkadza komórki, w których jest zbyt dużo hemoglobiny. Po zabiegu do skóry Pacjenta przykładamy kompres chłodzący, w celu złagodzenia podrażnień i zaczerwienienia.

Jak wygląda skóra po zabiegu?
Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga zastosowania znieczulenia. Głowica wyposażona jest w system chłodzenia, który zapewnia minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu. Pacjent może odczuwać jedynie delikatne pieczenie i uczucie ciepła. Nie powoduje on także wyłączenia z codziennej aktywności. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak objawy te znikają po 2-3 dniach.

Ile trwa zabieg i jak często go powtarzamy?
Zabieg trwa od 10-60 minut w zależności od obszaru, na którym wykonujemy zabieg. W zależności od rozległości zmian oraz obszaru ciała, może być konieczne wykonanie serii zabiegów. Schemat ich częstotliwości i ilości indywidualnie ustala kosmetolog – najczęściej jest to 1-6 procedur, w odstępach 4 tygodni.

Jak skuteczne są zabiegi?
Pierwsze efekty często widoczne są już po pierwszej terapii. W zależności od rozległości zmian oraz obszaru ciała, może być konieczne wykonanie serii zabiegów. Jeśli Pacjent dostosowuje się do zaleceń, efekt zabiegu jest trwały. Naczynka mogą pojawiać się w innych miejscach, nie objętych leczeniem.

Jak dbać o skórę po zabiegu?
Dla bezpieczeństwa i uzyskania jak najlepszych efektów zabiegowych należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń pozabiegowych:
-minimum 4 tygodnie po zabiegu nie wolno opalać się,
-bezwzględnie należy chronić skórę przed słońcem minimum przez 1 miesiąc po zabiegu stosując kremy z filtrem SPF np. Sesderma Repaskin foroprotektor SPF50,
-unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych przez okres 4-5 dni (sauna, zmiany temperatur),
-makijaż: w przypadku uszkodzonego naskórka należy unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca przez ok. 1-2 dni po zabiegu, w pozostałych przypadkach makijaż można nałożyć następnego dnia po zabiegu.

Przez kilka dni po zabiegu (głównie po zamykaniu naczynek na twarzy):
-nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu,
-nie wykonywać peelingów i innych zabiegów (zawsze po kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg laserowy),
-nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem,
-nie drażnić skóry w okolicy zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
-ciąża,
-nowotwory,
-aktywna opryszczka,
-świeża opalenizna (również solarium),
-kremy z retinolem, z witaminą A,
-przyjmowanie leków światło-uczulających, retinoidów,
-duża skłonność do przebarwień,
-przyjmowanie ziół (nagietek),
-stosowanie leków obniżającym krzepliwość krwi,
-bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, padaczka, bliznowce,
-depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem lub kremem do depilacji,
-peeling,
-aktywne infekcje skórne,
-rozrusznik serca,
-fotodermatozy,
-choroby pęcherzowe skóry,
-świeże zabiegi chirurgiczne.

UMÓW SIĘ NA ZABIEG LUB BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ