Masaż Kobido

Odkryj razem z Nami świat relaksu i piękna.


Masaż Kobido

Masaż Kobido jest często określany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Masaż ten to manualny, bardzo intensywny zabieg, który działa na głębokie struktury skóry. Dzięki niemu skóra staje się mocniejsza, a ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją również intensywniej odżywić, dzięki składnikom aktywnym zawartym w kosmetykach użytych do masażu.

Kobido jest to szczególna forma masażu. Jest to rytuał, który przebiega według określonych reguł. Wywodzi się on z tradycji medycyny chińskiej. Podobnie jak tradycyjny masaż wykonuje się go na powierzchni twarzy. Jest on jednak dużo głębszy.

Na czym polega masaż Kobido?
Masaż Kobido to głęboki masaż wykonywany na powierzchni skóry. Wywodzi się on z tradycyjnych chińskich założeń medycznych. Wykonywane ruchy powolne mają za zadanie zrelaksować i odprężyć masowaną osobę, natomiast szybkie, zdecydowane i głębokie mają pobudzić skórę oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu. Po masażu czujemy się odprężeni, uwalniamy ze skóry toksyny, pobudzamy pracę nerwów, skóry i mięśni. Efektem jest więc naturalny lifting.

Medycyna chińska, na której opiera się Kobido, określa się „anma”, co oznacza naciskanie i pocieranie. Masaż jest dość złożony i intensywny. Jest to zaawansowana metoda masażu, która obejmuje wiele, złożonych technik manualnych. Dzięki temu masaż dociera w głąb skóry i oddziałuje na mięśnie. Masaż jest kombinacją wielu tradycyjnych metod i technik ruchów ręki, a ich główną cechą jest szybkość. Warto jednak nadmienić, że masaż Kobido nie powinien wywoływać bólu, choć szybkie ruchy rąk mogą wywoływać odczucia na granicy bólu. Celem masażu Kobido jest określenie kondycji skóry oraz praca na punktach akupresurowych. Ma to doprowadzić do równowagi w skórze oraz mięśniach twarzy.

Jak wygląda przykładowa sesja masażu Kobido?
Masaż Kobido składa się z kilku etapów. Najpierw wykonywany jest demakijaż, następnie głęboki masaż relaksujący, drenaż limfatyczny oraz lifting twarzy. Masaż kończy akupresura.

Sesja masażu Kobido jest rozpoczynana zazwyczaj od delikatnych ruchów, które mają zrelaksować i odprężyć klienta. Dodatkowo w ten sposób znika napięcie, które może przeszkadzać w dalszych etapach masażu. W odpowiednim momencie, który określa masażysta, przechodzi on do masażu karku. W ten sposób poprawia się krążenie krwi w skórze twarzy, dzięki czemu skóra zaczyna się regenerować. Dopiero teraz można rozpocząć najbardziej typowe techniki dla masażu Kobido. Są one dużo bardziej intensywne i obejmują: szczypanie, delikatne pociągnięcia, głębokie wygładzanie skóry, czy ugniatanie. Każdą z tych technik masażysta musi wykonywać z pełnym zaangażowaniem. W ten sposób niwelowane są jakiekolwiek napięcia mięśni, zmieniające ich funkcję.
Masaż wykonywany z wykorzystaniem technik liftingujących wykonuje się głównie na twarzy, ale można je również zastosować np. na szyi lub dekolcie.

Jakie są korzyści z masażu Kobido?
Masaż Kobido jest powszechnie określany, jako niechirurgiczny lifting twarzy. Regularnie wykonywany może doprowadzić do bardzo naturalnego efektu odmłodzenia. Dzięki masażom Kobido możliwe jest:
zniwelowanie napięcia mięśniowego i jednocześnie zniwelowanie zmarszczek mimicznych;
zmniejszenie oznak starzenia się skóry;
odzyskanie młodszego wyglądu twarzy w efekcie głębokiego masażu mięśni;
pobudzenie metabolizmu komórkowego, dzięki czemu regeneracja przebiega dużo szybciej.
Sprawdź: Efekty endermologii twarzy i ciała

Jakie są wskazania do masażu Kobido?
Masaż Kobido jest propozycją dla osób, którym zależy na młodym wyglądzie i jednocześnie nie są przekonane do stosowania inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Wskazaniem do stosowania masaży Kobido jest:
wiotka skóra, której potrzebne jest ujędrnienie, odżywienie i efekt liftingu;
zlikwidowanie napięć mięśniowych w obrębie głowy, szyi oraz karku;
eliminacja stresu – masaż jest doskonałą okazją do odpoczynku i relaksu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania masażu Kobido?
Masaż Kobido nie jest zalecany w każdej sytuacji. Powinny z niego zrezygnować osoby z:
temperaturą;
stanami zapalnymi skóry;
ranami lub otarciami;
z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym.

Jakich efektów można się spodziewać po masażu Kobido?
Efekty masażu Kobido są widoczne dość szybko, jeżeli kolejne sesje wykonuje się regularnie. Zmianę można dostrzec już po pierwszym masażu, jednak zmiana jest krótkotrwała i szybko mija. W takim wypadku można się spodziewać:
poprawy konturu twarzy;
podniesienia policzków;
zniwelowania opadających policzków;
spłycenia zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych;
zmniejszenia opuchlizny;
zniwelowania worków pod oczami;
podniesienia opadających powiek;
eliminacji stresu;
zrelaksowania i odprężenia;
złagodzenia bóli głowy;
zlikwidowania sztywności twarzy;
poprawy wzroku;
ujędrnienia i zdrowszego wyglądu skóry.

Zmiany w wyglądzie są bardzo powolne i subtelne, jednak w dłuższej perspektywie zauważalne. Z czasem twarz wygląda na bardziej wypoczętą, młodszą i odżywioną. Jednocześnie zachowujemy rysy twarzy. Zabieg jest bardzo relaksujący.

Jak często należy wykonywać masaż Kobido?
Pierwsze efekty widać już po pierwszej sesji masażu. Należy pamiętać, że dość szybko one przemijają. Jeżeli zależy nam na trwałym efekcie, warto wykonywać masaż regularnie. Najlepiej zaplanować 12 sesji masażu, najlepiej 2 razy w tygodniu. Po takiej serii można wykonywać masaż raz na jakiś czas, dla utrwalenia efektu.

Kiedy warto wykonać masaż Kobido?
Masaż Kobido można wykonywać, kiedy chcemy o dowolnej porze roku. Nie ma w tej sprawie żadnych przeciwwskazań. Za najlepszą porę uważa się popołudnie lub wieczór. Nie jest to jednak wymóg. Warto jednak, aby masaż stał się stałym elementem naszego planu dbania o wygląd.

Jeżeli wykonujemy jednocześnie inne zabiegi kosmetyczne, warto o nich poinformować osobę wykonującą masaż, aby osiągnąć najlepsze efekty.