Mikrodermabrazja

Odkryj razem z Nami świat relaksu i piękna.

Mikrodermabrazja


Najskuteczniejsza terapia w medycynie estetycznej i kosmetyce.

Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego ścierania naskórka i/lub skóry właściwej. Pozwala na powolne ścieranie powierzchni skóry, mikrowarstwa po mikrowarstwie, aż do pożądanego poziomu, pod stałą kontrolą wizualną. Wykonuje się go przy pomocy kryształów korundu lub specjalną głowicą diamentową.

Mikrodermabrazja Korundowa Jest nowoczesnym nieinwazyjnym zabiegiem złuszczania naskórka gdzie materiałem ściernym jest korund. W kontrolowany sposób, za pomocą dyszy jest nakierowany na skórę, w którą uderza, złuszczając ją. Jednocześnie kryształy, wraz z usuniętym zrogowaciałym naskórkiem są odsysane i pochłaniane do osobnego pojemnika.

Ogromną zaletą tej metody jest możliwość kontrolowania głębokości złuszczania przez regulację mocy strumienia kryształków korundu, czasu oddziaływania i stopnia nacisku na skórę.

Mikrodermabrazja Diamentowa Jest nowoczesnym nieinwazyjnym zabiegiem wygładzania skóry przy użyciu sterylnych głowic diamentowych. Jest to metoda złuszczania naskórka warstwami poprzez oddziaływanie na naskórek głowicą pokrytą mikrokryształkami diamentu. W ten sposób umiarkowanie ścieramy martwą warstwę naskórka, dzięki czemu w jego podstawowej warstwie dochodzi do wzmożonej produkcji nowych komórek wypychanych do góry, aby zastąpić komórki martwe i usunięte. Złuszczanie jest stopniowe i równomierne dlatego nie ma niebezpieczeństwa powstania blizn.
Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezpiecznym, nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie powodującym uczuleń jak w przypadku innych metod peelingu.

Efekty po zabiegu:
-poprawa jakości skóry (struktura i kolor, cery trądzikowej z blizenkami), zwiększenie elastyczności,
-zmniejszenie rozszerzonych porów,
-spłycenie powierzchniowych zmarszczek,
-usunięcie powierzchniowych przebarwień posłonecznych (lub starczych).

-Długoterminowe korzyści zabiegów:
-poprawienie nawilżenia skóry,
-zmniejszenie uszkodzeń posłonecznych,
-regeneracja skóry.

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji:

-trądzik pospolity (zaskórny, grudkowy),
-blizny potrądzikowe,
-łojotok,
-suchość skóry,
-zaskórniki, prosaki,
-rozszerzone pory,
-blizny zanikowe,
-zaburzenia pigmentacji, przebarwienia,
-fotostarzenie,
-szorstki, zrogowaciały naskórek,
-rozstępy,
-wiotkość skóry.