Przekuwanie uszu

Opalanie natryskowe
12 lutego 2021
Body piercing
12 lutego 2021

Zabieg wykonuje przeszkolony, dyplomowany personel. Podczas zabiegu zapewniamy Państwu sterylne warunki, miłą i fachową obsługę oraz bogatą kolekcję kolczyków.
Pierwsze przekłucie uszu to ważne wydarzenie i dla dzieci, i dla rodziców. Jednak bez względu na to, z jaką wprawą przeprowadzany jest zabieg, zawsze istnieje ryzyko, że dziecko zrezygnuje z przekłucia drugiego ucha. Mamy rozwiązanie – stosując Blomdahl Medical Ear Piercing możemy przekłuć obydwoje uszu równocześnie.
Zabieg przekłuwania uszu jest uniwersalną formą piercingu, zarówno dla dzieci, mężczyzn i kobiet.

PIERWSZA METODA PRZEKŁUWANIA USZU TO STUDEX
Wykonujemy go profesjonalnym urządzeniem, amerykańskiej firmy STUDEX®
z zastosowaniem sterylnych, antyalergicznych kolczyków z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej.
Produkty firmy STUDEX® od ponad trzech dekad są rozpoznawane na sześciu kontynentach,
jako najlepsze dostępne systemy do przekłuwania uszu.
Podczas zabiegu przekłuwania uszu, sterylnie zapakowany kolczyk zostaje wstrzeliwany
w wybrane miejsce w uchu.
Zabieg jest krótki, w pełni bezpieczny oraz nie powoduje nadmiernego bólu, jak przy tradycyjnej metodzie przekłuwania ucha.
Tę metodę można stosować u dorosłych, jak i u dzieci.

KOLCZYKI
Do pistoletu aplikujemy specjalne, antyalergiczne kolczyki. Wykonane są ze stali chirurgicznej.
Są trochę grubsze niż zwykłe kolczyki, tak aby nieco rozepchnać dziurkę
i ułatwić późniejsze zakładanie zwykłych kolczyków.
Są to kolczyki z drobnymi oczkami.Przed zabiegiem istnieje możliwość wyboru wzoru.

JAK WYGLĄDA ZABIEG
Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnego pistoletu STUDEX®ułatwiającego symetryczne przekłucie uszu,
pod kątem prostym do płatków uszu.Osoba uprawniona do wykonania zabiegu zawsze dezynfekuje płatki uszu i zaznacza antybakteryjnym pisakiem miejsca wkłucia kolczyka, tak by były one idealnie symetryczne.Następnie do pistoletu wprowadzamy kolczyki,po czym następuje „przestrzelenie” ucha.

CZAS GOJENIA
Czas gojenia się uszu zależy od organizmu oraz higieny.Zazwyczaj uważa się, że dziurki w uszach
goją się około trzech-czterech tygodni.Praktyka pokazuje jednak, że pełne zagojenie się uszu
następuje dopiero po ok. dwóch miesiącach.Po pierwszym miesiącu dziurki są na tyle trwałe,
że można zakładać inne kolczyki.Trzeba jednak robić to bardzo ostrożnie i wciąż dbać o higienę przekłutych miejsc.

Płatek ucha:
– Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni.
– Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki o prostym drucie mogą być noszone w sposób ciągły.
Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.

Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, natychmiast zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

Chrząstka ucha:
Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 12 tygodni.
Po 12 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki z prostym drutem mogą być noszone w sposób ciągły.
Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem, nieprzerwanie przez pierwsze 12 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
Z powodu właściwości chrząstki ucha, szczególna dbałość powinna być zachowana w okresie gojenia. Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, natychmiast zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

DRUGA METODA PRZEKŁUWANIA USZU TO SYSTEM BLOMDAHL
DLA DZIECI – TYLKO TO CO NAJLEPSZE
Nigdy nie narażaj dzieci na działanie wyrobów zawierających nikiel. Plastik medyczny firmy Blomdahl to jedyny materiał na świecie, stosowany do przekłuwania uszu, który nie zawiera niklu. Dlatego rekomendujemy go dzieciom i dorosłym jako produkt całkowicie bezpieczny dla skóry.
Kaseta zawiera jeden kolczyk do przekłucia ucha oraz jedną zatyczkę (motylek). Każda kaseta posiada numer seryjny oraz numer sterylizacji. Opakowanie kasety otwierane jest bezpośrednio przed zabiegiem, tak aby każdy Klient miał pewność, że do zabiegu wykorzystywana jest sterylna i jednorazowa kaseta.
O to czym różnią się kolczyki Blomdahl od zwykłych kolczyków:
1. wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów (plastik medyczny, czysty tytan medyczny), dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia alergii
2. są małe i lekkie – kolczyki z plastiku medycznego ważą zaledwie 1/5 tego co kolczyki ze stali nierdzewnej – nie obciążają świeżej rany po przekłuciu
3. zatyczka (motylek) znajduje się na samym końcu trzpienia kolczyka, dzięki czemu powietrze ma ułatwiony dostęp do rany po przekłuciu, która szybciej się goi
4. plastikowa zatyczka (motylek) zabezpiecza skórę za uchem przed skaleczeniem przez końcówkę kolczyka
5. kolczyki do przekłuwania uszu są grubsze niż normalne kolczyki, dzięki temu zmieniając biżuterię po okresie gojenia, nie uszkodzimy przekłutego otworu w uchu
6. kolczyki Blomdahl dostępne są w dwóch różnych długościach, dzięki czemu można dopasować je do grubości płatka ucha i uniknąć bolesnego „wrastania” kolczyka w ucho.

PLASTIK MEDYCZNY – KOLCZYKI DO PRZEKŁUWANIA USZU Z ZEROWĄ (0%) ZAWARTOŚCIĄ NIKLU!
Wszystkie metale (nawet metale szlachetne, takie jak: złoto, srebro i platyna) zawierają nikiel, przynajmniej w postaci domieszek. Nikiel jest materiałem wywołującym alergię. Dlatego też opracowaliśmy kolczyki do przekłuwania uszu oraz biżuterię hipoalergiczną z plastiku medycznego, z zerową (0%) zawartością niklu, dzięki czemu wyeliminowaliśmy możliwość rozwinięcia się alergii na nikiel.
Kolczyki z plastiku medycznego są szczególnie zalecane dla dzieci oraz osób dorosłych, które chcą mieć absolutną pewność, że w czasie gojenia się ucha po przekłuciu, nie dojdzie u nich do powstania reakcji alergicznej na nikiel.

ZATYCZKA – KLUCZ DO SZYBKIEGO GOJENIA
Cyrkulacja powietrza w miejscu przekłucia ucha zapewnia lepsze gojenie. Opatentowana zatyczka firmy Blomdahl zatrzymuje się na blokadzie umieszczonej na sztyfcie. Całkowicie zasłania także ostrą końcówkę sztyftu. Zatyczka pozostaje w bezpiecznej odległości od płatka ucha i nie można jej docisnąć, dzięki temu powietrze swobodnie dociera do miejsca przekłucia. Zatyczka firmy Blomdahl to klucz do szybkiego gojenia rany powstałej po przekłuciu ucha.