Stylizacja rzęs

Makijaż permanentny
12 lutego 2021
Laminowanie rzęs
12 lutego 2021

RZĘSY OBJĘTOŚCIOWE

Rzęsy objętościowe mogą korzystnie wpłynąć na wygląd całej twarzy. Długie i gęste rzęsy optycznie powiększają oczy i sprawiają, że spojrzenie nabiera głębi. Jeśli twoje naturalne rzęsy są rzadkie i jasne, możesz zdecydować się na rzęsy objętościowe, które zupełnie zmienią twój wizerunek. Jak przedłuża się rzęsy metodą objętościową?

Czym są rzęsy objętościowe?

To sztucznie doklejane rzęsy, które dają efekt przedłużenia i pogrubienia naturalnych rzęs. W odróżnieniu od klasycznych metod zagęszczania rzęs, rzęsy wykonane metodą objętościową są znacznie bardziej widoczne na powiece. W zależności od oczekiwanego efektu można zdecydować się na rzęsy objętościowe wykonane metodą 2D, 3D lub 4D, a także na technikę Russian Volume lub Hollywood Effect.
Rzęsy objętościowe – jakie istnieją metody objętościowe i na czym polegają?
Wybór techniki zależy tak naprawdę od preferencji klientki, rodzaju naturalnych rzęs oraz oczekiwanego rezultatu. Przedłużanie rzęs metodą objętościową 2D oraz 3D należy do najbardziej naturalnych metod, efekt których jest dobrze widoczny, ale nadal pozostaje delikatny. Techniki przedłużania rzęs 2D, 3D oraz 4D opierają się na doczepianiu rzęs syntetycznych do rzęs naturalnych. W zależności od metody, dokleja się jedną rzęsę, dwa lub trzy sztuczne włoski.

Techniki

Techniki Russian Volume oraz Hollywood Effect opierają się na doczepianiu kępek sztucznych rzęs do jednej rzęsy naturalnej. Ze względu na starannie opracowaną metodę nakładania takich kępek oraz równomierne obciążenie powieki naturalne rzęsy nie są narażone na żadne uszkodzenia i zwiększenie wypadania. Do aplikacji rzęs objętościowych metodą Volume używana jest mniejsza ilość kleju niż w przypadku klasycznego zabiegu przedłużania rzęs metodą 1:1, dzięki czemu, mimo większej objętości i ilości wykorzystanych kępek, dobrze przeprowadzony zabieg gwarantuje całkowitą nieszkodliwość dla kondycji rzęs prawdziwych.