DLA CZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ DO PODOLOGA

NAJLEPSZA METODA NA WRASTAJĄCE PAZNOKCIE ?
7 marca 2022
SEZON NA LASERY I TERMOLIFTING
17 stycznia 2023

DLA CZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ DO PODOLOGA

Podologia

Jest to specjalizacja z pogranicza medycyny i kosmetologii zajmująca się przeciwdziałaniem powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, diagnozowaniem ich oraz leczeniem. Zabiegi podologiczne mają różnoraki charakter i wymagają od osoby praktykującej ten zawód wiedzy z zakresu nauk medycznych, tj.: diabetologia, dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywania ran, technik zaopatrzenia ortopedycznego (ortezy, wkładki ortopedyczne). Podolodzy szczególnie często zajmują się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców, diabetyków oraz osób starszych.

Z zabiegów podologicznych przede wszystkim powinni korzystać pacjenci ograniczeni ruchowo, dotknięci chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca), pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (haluksy, palce krogulcze), z dolegliwościami na stopach, tj.: odciskami, modzelami, brodawkami, a także wrastające, czy grzybicze paznokcie, pocące się stopy, rozpadliny na piętach.

Czym zajmuje się podolog?

Podolog zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem zmian skórnych oraz płytki paznokciowej na stopach

Pedicure Medyczny

Pedicure medyczny to podstawowy zabieg podologiczny (inaczej pedicure leczniczy) polegający usunięciu wszelkich negatywnych zmian na stopach.

Wrastające paznokcie

Bolesna dolegliwość, gdy płytka paznokciowa w trakcie wzrosty ulega zakrzywieniu lub podwinięciu raniąc lub ściskając okoliczne tkanki nazywamy wrastającym paznokciem.

Odciski

Odciski to ograniczone niewielkie obszary wzmożonego rogowacenia naskórka, często z umieszczonym centralnie rogowym rdzeniem (tzw. korzeniem).

Pękające pięty

Nadmiernie suchy i zgrubiały naskórek pięt prowadzi do powstawania bolesnych pęknięć i rozpadlin. Pękające pięty stają się wrotami zakażenia prowadzącymi do rozprzestrzeniania infekcji.

Grzybica stóp

Grzybica stóp jest najczęściej spotykaną chorobą skórną, szczególne stóp. Leczenie grzybicy jest długotrwałe i uciążliwe, a bez prawidłowego podejścia wręcz niemożliwe.

Modzele

Modzele to zgrubienia warstwy naskórka, powstające w miejscach narazonych na permanentny ucisk. Usuwanie modzeli w zależności od zaawansowania choroby odbywa się w różnoraki sposób.