Dlaczego fryzjer może być doskonałym trychologiem?

Jak zatrzymać nadmierne wypadanie włosów po ciąży?
29 stycznia 2021
Depilacja laserowa – trwałe usuwanie owłosienia z każdej partii ciała!
29 stycznia 2021

Dlaczego fryzjer może być doskonałym trychologiem?

Gabinety Trychologiczne w Europie są najczęściej usytuowane przy salonach fryzjerskich i doskonale z nimi współpracują. Fryzjer może być osobą bardzo dobrze przygotowaną do pracy z klientem trychologicznym, gdyż ma doświadczenie w pracy ze skórą głowy i z włosami, już w szkole fryzjerskiej, przed podjęciem pracy uczy się o budowie włosów, mieszków włosowych oraz ich funkcjonowaniu. Zajomość budowy włosa, mieszka włosowego i procesów w nim zachodzących jest niewątpliwym atutem przygotowania zawodowego Fryzjera. Często jako pierwszy może zwrócić uwagę na nieprawidłowości i problemy pojawiające się na skórze głowy swojego klienta. To właśnie Fryzjer, w trakcie wykonywania usługi może zaobserwować czy nie zachodzą jakieś procesy patologiczne jak np: nadmierne wypadanie włosów, osłabienie włosów, spowolnienie wzrostu włosów, łupież, zaczerwienienie skóry, uwrażliwienie na kosmetyki itp. Ponadto fryzjerskie doświadczenie sprawia, że potrafi on doskonale, profesjonalnie i prawidłowo wykonywać wszelkie zabiegi na skórze głowy i włosach.
Aplikacja produktów, masaż skóry głowy z uwzględnieniem układu naczyniowo limfatycznego są doskonale znane dobrze wykształconym Fryzjerom. Dla klienta z problemami trychologicznymi ważna jest również opieka tuż po wykonaniu jakiegokolwiek zabiegu trychologicznego – stylizacja i modelowanie włosów w odpowiedniej temperaturze to „chleb powszedni” dla Fryzjera. Odpowiednie ułożenie fryzury sprawia, że taka osoba czuje się o wiele lepiej i zyskuje większą pewność siebie. Któż, jak nie doświadczony Fryzjer Stylista potrafi dobrać odpowiednią fryzurę dla osoby dotkniętej nadmiernym wypadaniem włosów, przerzedzoną czupryną, zamaskować pojawiające si zmiany łuszczycowe lub łysienie plackowate ?
Wzbogacenie oferty naszego salonu o zabiegi trychologiczne, oraz badanie skóry głowy i włosów mikrokamerą, jest bardzo ważnym krokiem w kierunku rozwoju nowoczesnych i potrzebnych usług.
Trychologia jest szeroką dziedziną z pogranicza kosmetyki, dermatologii , fryzjerstwa. Stan naszych włosów, skóry głowy jest odzwierciedleniem stanu całego organizmu, dlatego, aby móc prawidłowo i skutecznie pomagać w różnych schorzeniach skóry głowy jak: łysienie, łupież, łuszczyca, wypadanie włosów, często trzeba dysponować wiedzą z pogranicza medycyny, dietetyki, a nawet psychologii, dlatego bardzo ważna jest współpraca z odpowiednimi lekarzami i ciągłe systematyczne zdobywanie wiedzy.
Uczestniczenie w specjalistycznych kursach, szkoleniach, seminariach, ciągłe zdobywanie wiedzy z dziedziny Trychologi – pozwala pomagać w różnych przypadkach, a znajomość i możliwość zaobserwowania już pierwszych objawów zmian chorobowych na skórze głowy- skutkuje większą skutecznością – gdy działamy wtedy, kiedy problem zaczyna powstawać, a nie gdy jest już zaawansowany. Dlatego nie bójmy się zaufać doświadczonemu Trychologowi – Fryzjerowi Zapraszamy do naszego salonu na konsultacje Trychologiczne.