NANOPLASTIA

MicroMist
20 stycznia 2021
Rytuały Kerastase
20 stycznia 2021

NANOPLASTIA

Trwałe i bezpieczne prostowanie włosów
Proste i zdrowe włosy to marzenie wielu kobiet, które można spełnić za pomocą trwałego prostowania włosów. Do tej pory najczęściej stosowaną w salonach fryzjerskich techniką było keratynowe prostowanie włosów – niestety używane do tej metody produkty mogą zawierać szkodliwe substancje, jak formaldehyd i jego pochodne. Alternatywą do keratyny jest zabieg nanoplastii, nazywany brazylijskim prostowaniem włosów.

Brazylijskie prostowanie włosów wykorzystuje osiągniecia w dziedzinie nanotechnologii – wysoka temperatura prostownicy aktywuje składniki i pozwala wniknąć ich cząsteczkom w głąb włosa. Do zabiegu używa się kosmetyków zawierających masło shea, olej arganowy, proteiny jedwabiu oraz kwasy: mlekowy i askorbinowy. Odżywiają one komórki włosa oraz wzmacniają mostki siarczkowe, czego skutkiem są zregenerowane, lśniące i proste włosy. Największym plusem tej metody jest wykorzystanie preparatów zawierających wyłącznie naturalne składniki, dzięki czemu jest ona bezpieczna nawet dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Na co zwrócić uwagę?
Zanim rozpocznie się zabieg, sprawdzamy elastyczność włosów i oceniamy ich kondycję – ilość preparatu prostującego dobieramy do stanu oraz struktury włosa. Należy zaznaczyć, że pożądane efekty uzyskujemy na każdym rodzaju włosów – od afro, po włosy kręcone i falowane aż do włosów prostych z tendencją do puszenia się.

Nanoplastia krok po kroku
Pierwszym krokiem jest mycie włosów oraz ich wysuszenie. Następnie przystępuję do nakładania kosmetyku prostującego – trzymamy go na włosach ok. 60-90 min. tak aby wszystkie składniki aktywne przenikły w strukturę włosa. Po tym czasie spłukujemy produkt, suszymy włosy i rozpoczynamy prostowanie włosów.

Diabeł tkwi w szczegółach
Włosy należy prostować kilkukrotnie, pasmo po paśmie, do uzyskania jedwabistej gładkości i lustrzanego połysku – to najtrudniejszy krok, w którym liczy się dokładność. Następnie podsuszamy włosy, myjemy je oraz używamy specjalnej maski. Ostateczny rezultat uzyskujemy po końcowym wysuszeniu włosów – są one błyszczące, wygładzone i idealnie proste. Spektakularny efekt utrzymuje się na włosach od 6 do 8 miesięcy.
Nanoplastia jest skuteczna niezależnie od rodzaju włosów. Szczególnie poleca się ją osobom regularnie używającym prostownicy, których włosy tracą blask i ulegają zniszczeniom. Ten innowacyjny zabieg odżywia włosy oraz sprawia, że fryzura wygląda pięknie na co dzień i nie wymaga dodatkowej stylizacji.