DLACZEGO FRYZJER MOŻE BYĆ DOSKONAŁYM TRYCHOLOGIEM

DEPILACJA LASEROWA – TRWAŁE USUWANIE OWŁOSIENIA Z KAŻDEJ PARTII CIAŁA!
24 stycznia 2022
Ogromna moc peptydów
24 stycznia 2022

DLACZEGO FRYZJER MOŻE BYĆ DOSKONAŁYM TRYCHOLOGIEM

Gabinety Trychologiczne w Europie są najczęściej usytuowane przy salonach fryzjerskich i doskonale z nimi współpracują.

Fryzjer może być osobą bardzo dobrze przygotowaną do pracy z klientem trychologicznym, gdyż ma doświadczenie w pracy ze skórą głowy i z włosami, już w szkole fryzjerskiej, przed podjęciem pracy uczy się o budowie włosów, mieszków włosowych oraz ich funkcjonowaniu.

Zajomość budowy włosa, mieszka włosowego i procesów w nim zachodzących jest niewątpliwym atutem przygotowania zawodowego Fryzjera.

Często jako pierwszy może zwrócić uwagę na nieprawidłowości i problemy pojawiające się na skórze głowy swojego klienta.

To właśnie Fryzjer, w trakcie wykonywania usługi może zaobserwować czy nie zachodzą jakieś procesy patologiczne jak np:

  • nadmierne wypadanie włosów
  • osłabienie włosów
  • spowolnienie wzrostu włosów.
  • łupież
  • zaczerwienienie skóry
  • uwrażliwienie na kosmetyki. itp.

Ponadto fryzjerskie doświadczenie sprawia, że potrafi on doskonale, profesjonalnie i prawidłowo wykonywać wszelkie zabiegi na skórze głowy i włosach.

Aplikacja produktów, masaż skóry głowy z uwzględnieniem układu naczyniowo limfatycznego są doskonale znane dobrze wykształconym Fryzjerom.

Dla klienta z problemami trychologicznymi ważna jest również opieka tuż po wykonaniu jakiegokolwiek zabiegu trychologicznego – stylizacja i modelowanie włosów w odpowiedniej temperaturze to „chleb powszedni” dla Fryzjera.

Odpowiednie ułożenie fryzury sprawia, że taka osoba czuje się o wiele lepiej i zyskuje większą pewność siebie. Któż, jak nie doświadczony Fryzjer Stylista potrafi dobrać odpowiednią fryzurę dla osoby dotkniętej nadmiernym wypadaniem włosów, przerzedzoną czupryną, zamaskować pojawiające si zmiany łuszczycowe lub łysienie plackowate ?

Wzbogacenie oferty naszego salonu o zabiegi trychologiczne, oraz badanie skóry głowy i włosów mikrokamerą, jest bardzo waznym krokiem w kierunku rozwoju nowoczesnych i potrzebych usług.

Trychologia jest szeroką dziedziną z pogranicza kosmetyki, dermatologii , fryzjerstwa. Stan naszych włosów, skóry głowy jest odzwierciedleniem stanu całego organizmu, dlatego, aby móc prawidłowo i skutecznie pomagać w różnych schorzeniach skóry glowy jak: łysienie, łupież, łuszczyca, wypadanie włosów, często trzeba dysponować wiedzą z pogranicza medycyny, ditetyki, a nawet psychologii, dlatego bardzo ważna jest współpraca z odpowiednimi lekarzami i ciągłe systematyczne zdobywanie wiedzy.

Uczestniczenie w specjalistycznych kursach, szkoleniach, seminariach, ciągłe zdobywanie wiedzy z dziedziny Trychologi – pozwala pomagać w różnych przypadkach, a znajomość i możliwość zaobserwowania już pierwszych objawów zmian chorobowych na skórze głowy- skutkuje większą skutecznością – gdy działamy wtedy, kiedy problem zaczyna powstawać, a nie gdy jest już zaawansowany.

Dlatego nie bójmy się zaufać doświadczonemu Trychologowi – Fryzjerowi

Zapraszamy do naszego salonu na konsultacje Trychologiczne.